Dakar reli 2016 – Zastava Srbije na cilju

Na cilju i podijumu 38. DAKAR RELIJA, u Rosariu, u Argentini, opet i to po šesti put, razvijena je zastava SRBIJE.

Naš maratonac, naš Madjar iz Subotice, 44. godišnji GABOR SAGMAJSTER, sa motociklom „ktm“ i uz tehničku podršku rumunskog tima AUTONET, pa zatim uz pomoć mnogih sponzora iz naše zemlje, priveo je kraju ovaj najteži maraton na svetu, dugačak preko 9.000 kilometara. Osvojio je 62. mesto u generalnom plasmanu i 15. u klasi MARATON. Na ovaj reli je krenulo 136 vozača na dva točka. Na motociklu je samo na specijalnim ispitima proveo 67.58.31 sati.

U klasi automobila prva tri mesta su osvojili PETERHANSEL, AL ATIJAH i DE VILIERS.

Medju motociklistima, na podijumu su bili PRICE, SVITKO i QUINTANILLA.

U kategoriji kvadova je slavio MARCOS PATRONELI, ispred starijeg PATRONELIJA, treći je BARAGWANATH.

Kod vozača kamiona najbolja je bila posada koju je predvodio DE ROOY,drugi je MARDEEV, treći VILLAGRA

Od 342 vozila na startu prve etape do cilja su stigla 133 vozila. Najviše je bilo odustajanja u klasi motora, 69.

Izvor: Mojsvetbrzine.rs